• +90 212 706 15 16
  • Konum Bilgisi

EFT Nedir

EFT Nedir


EFT NEDİR ? (Duygusal Özgürleşme Tekniği)

EFT'nin açık yazımı Emotional Freedom Technique, Türkçe anlamı: Duygusal Özgürleşme Tekniği’dir, EFT geçmişte yaşadığımız kötü olayların üzerimizde bıraktığı kötü duyguları birkaç dakikada iyileştirebileceğimiz harika bir yöntemdir.

Şöyle bir düşündüğümüzde biz geçmişte kötü bir olay yaşıyoruz. Bu olay bitiyor üzerinden yıllar geçiyor ama biz hala o olayı hatırladığımızda kendimizi kötü hissediyoruz; Neden? Oysa olay çoktan bitti, geldi geçti, ama duygusu hala üzerimizde ve kötü hissetmeye devam ediyoruz.

EFT İşte tam burada devreye giriyor. EFT Geçmiş bitmiş bir olay üzerindeki kalan tüm olumsuz duyguları bilincimizden ve bilinçaltımızdan tamamen arındırıyor ve kalıcı bir iyileşme sağlıyor. EFT hafızamızdan bu olayı asla silmiyor sadece anı üzerindeki duyguyu kaldırıyor, yani biz o olayı hatırlamaya devam ediyoruz fakat herhangi sırdan bir şey gibi hatırlıyoruz.

Bu nedenle o kötü anı artık canımızı yakmayan sıradan bir olay haline geliveriyor. Üstelik bu işlem dakikalar içiresinde gerçekleşiyor. EFT sonrasında bir çok insan kötü anıların bu kadar kısa zamanda normale dönmesine şaşarak sanki bu duygu hiç onlarda oluşmamış gibi şok oluyorlar.

EFT’nin kökeninde çok eski olan 3 ayrı iyileştirme yönteminin izleri var; Akupunktur, Akupresür ve Ve Reiki ve bunlara ilave olarak yakın zamanda geliştirilen NLP’nin de etkileri var. Toplamda bu 4 yöntemin çok iyi bir birleşimi ve aynı zamanda kendi formu açısından bağımsız bir teknik olan EFT’nin uygulanması diğer yöntem tekniklerine göre çok daha kolay ve iyileştirme süreci çok daha hızlıdır. Bir çok problem 1 saat içerinde kaybolur. Hatta en inatçıları bile düzenli birkaç seans ile 1 ay içinde tamamen yok olur. İşte bu kadar etkili ve hızlıdır.

EFT uygulaması çok basittir, önce bizi rahatsız eden sorunu tespit edip o soruna odaklanıp duyguyu en yüksek seviyeye çıkartırız, bu esnada vücudumuzun belli meridyen başlangıç noktalarına parmak uçlarımızla hafif vuruşlar yaparız buna tapping denir. Bu işlemleri yapmak sadece birkaç dakika sürer. Her turdan sonra duygularımız -10 ila +10 arasında bir puan vererek ölçeriz. Sorun ile ilgili Duygu durumumuz sıfır (0) olana kadar devam eder sonra +10 seviyesine gelene dek vuruşlara devam edilir. ilk seansı bitiririz. 

İşte hepsi bu kadar, bunları duymak kulağa ilginç geliyor olabilir ancak EFT bu yüzyılda insan psikoloji ve kişsel gelişim alanında bulunmuş en kıymetli araçtır. Çünkü bilinen hiçbir yöntem EFT kadar hızlı ve kalıcı sonuç getirememektedir. EFT yi en azından 1 kere mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. O kadar kolay ki her yerde kendi kendinize bile uygulayabilirsiniz. Ancak bir başkasına uygulayacaksanız mutlaka bir uzmana başvurmanızı veya bu konuda eğitim almanızı tavsiye ederiz.

Ülke dışında bir çok klinikte kullanılan Duygusal özgürleşme Tekniği- EFT' nin danışanlar üzerindeki başarı ortalaması % 90’ın üzerindedir. Günümüzde ülkemizde de bazı psikolog ve psikiyatriler kullanmaya başlamışlardır. EFT bu günlerde Amerikan Psikoterapistler Derneği tarafından da incelenmekte ve resmi olarak onaylanmak üzeredir.

EFT uygulamak için kesinlikle üniversitelerin psikolog yada psikaytirist yetiştiren bölümlerinden eğitim almak gerekmemektedir. Çünkü EFT uygulamak için bu konularda verilen hiçbir eğitim müfredatına ve bu meslek gurubundaki hiçbir tekniği kullanmaya gerek yoktur.

EFT uygulayıcıları bir çok meslek gurubundan EFT konusunda eğitim almış insanlardan oluşabilir. Çünkü EFT çok basit ve evrensel ilkeler ile çalışmaktadır.

ENERJİ EFT nerelerde kullanılır.

EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) , bir çok alanda kullanılmaktadır.

- Fobiler (su, köpek, kedi, böcek, uçak, yükseklik, karanlık, kapalı mekan vb…),
- Psikolojik sorunlar: stres, panik atak, depresyon, Endişeli olma hali.
- Çeşitli olumsuz duygular:, güvensizlik, kıskançlık, öfke, özlem, acı
- Migren veya, kronik bel ağrıları vb...
- Travmalar ve travma sonrası stres bozukluğu
- Ayrılık veya vefat sonrası yaşanan kaybetme acısı,
- Aşırı kilolu olma , aşırı zayıflık hali, cinsel problemler

      (Bunların duygusal sabepleri ile çalışır) 

 

EFT'nin kullanıldığı alanlardan başında gelir. Ancak bununla sınırlı değildir. EFT aklınıza gelebilecek her türlü sorun için kullanılabilecek hızlı ve güvenli bir tekniktir...

EFT tekniği sadece Günlük basit etkilerden ve duygulardan özgürleşmenin yanında , yıllar süren ve psikolojik tedavilerle sonuç alınamayan kökleşmiş durumlarda da son derece başarılıdır. Ve çok şaşırtıcı olumlu sonuçları hemen ve kalıcı olarak almak olasıdır.

Ancak bu tip kökleşmiş sorunları kendi başınıza değil de Bir EFT uzmanı ile ele alma ve çözmek son derece önemlidir. Çünkü kökleşmiş ağır problemler ile kendi kendinize mücadele etmeye kalktığınızda bilinçaltınız canınızı yakan bu duygudan kaçmak ister ve siz tam anlamı ile kendi başınıza sorunun merkezine inemeyebilirsiniz.

Bu da moralinizin bozulmasına neden olabilir. Ayrıca bilinç altınız dosyalar halinden çalışır yani siz en üsteki görünen soruna odaklandığınızda aslında onların altında katman, katman başka olaylar olduğunu keşfetmeye başlarsınız ve eğer yalnız başına iseniz bu hassas durumu objektif olarak iyi yönetemeyebilirsiniz.

Not:Bu sitede anlatılan tüm teknikler kişisel gelişim amaçlıdır.Nimet Özkan kişisel gelişim konusunda danışmanlık  vermektedir.Kendisi kesinlikle tıp doktoru değillerdir.Bu sitede anlatılan hiçbir konu modern tıp yada alternatif tıp ile alınabilcek faydaları yok saymayı açıklayamaz.Aksine,eğer tıbbi bir tedavi görmekteyseniz mevcut tedavinizi asla yarıda bırakmayınız.Veya tıbbi bir tedavi almayı düşünüyorsanız bu konuda ki planlarınızı ertelemeyiniz.

EFT NEDİR VİDEOMUZ İÇİN TIKLAYIN

İlgili Anahtar Kelimeler: EFT Nedir nedir, EFT Nedir nasıl yapılır, EFT Nedir nereden alınır, EFT Nedir neden, EFT Nedir fiyatı, EFT Nedir özellikleri, EFT Nedir nedir,
scroll up